Головна Про школу Адміністрація Контингент Педколектив Гімн Наш край Досягнення Публічна інформація
Майбутнє дитини починається тут!                           Згуртованість всіх і унікальність кожного!                           Наполегливість у навчанні, єдність у дружбі, творчість у всьому!                           Впевненість у собі, впевненість у своїх можливостях!                           Переможний старт для подальшої соціалізації!
Cайт комунального закладу Сумської обласної ради -
Путивльська спеціалізована мистецька школа-інтернат

Наша адреса:
41500, УКРАЇНА, СУМСЬКА ОБЛАСТЬ, м.ПУТИВЛЬ, вул.КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА, 53
E-mail: intern-putivl@ukr.net; тел(факс): (05442)54374


Відповідно до рішення сесії Сумської обласної ради від 22.02.2019 р. створений Комунальний заклад Сумської обласної ради - Путивльська спеціалізована мистецька школа-інтернат, освітній процес у якому починається з 01.09.2019 р.
(Статут закладу, Виписка з Єдиного державного реєстру)

НОВИНИ 2019-2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУЖОВТЕНЬ-ЛИСТОПАД

Квест "Мистецький дивограй"

Арт-пікнік "Мистецький дивограй"

Осіння фотосесія головних уборів та зачісок


• Здоров’я – це дар. Його треба берегти, шанувати, не витрачати, збагачувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем.
  З метою формування навичок здорового способу життя в закладі проведено квест «Здоровим бути модно». У заході взяли участь учні 5-9 класів. На кожну команду чекало 7 станцій з випробуваннями, після проходження яких вони отримували корисні овочі та фрукти. Етапи гри учні долали ланцюжком, що сприяло згуртуванню дитячого колективу. Виконавши всі завдання, команди зібрали кошики здорової й корисної їжі, яку передали до їдальні. Школярі усвідомили, що майбутнє кожного, як і держави вцілому – за здоровим поколінням, бо фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь іншим людям.
  Діти отримали безліч яскравих емоцій, позитивний настрій та зрозуміли, що саме здоров’я є тим чарівним ключем, що відкриває двері великих можливостей та мрій.


• У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей у закладі було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ під гаслом "Толерантність - дорога до миру та співпраці".
  Упродовж тижня робота педагогів була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, повагу до інших людей, їхніх думок, а також підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу.
 План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Кожен день був оригінальним та не схожим на інші:
  • понеділок - «День толерантності»;
  • вівторок - «День гарного настрою»;
  • середа - «День відкритості та тактовності»;
  • четвер - «День взаєморозуміння»;
  • п’ятниця - «День ввічливості».
  Проведені заходи дали можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ!


• Осінь – особлива чудова пора року. Милування красою природи восени, її дарами надихає багатьох письменників, художників, музикантів, дарує особливий настрій дорослим і дітям.
  Краса рідного краю зачарувала, збентежила й учнів 2 класу. Протягом жовтня діти працювали над мистецьким проєктом «Осінь надихає…», кінцевим результатом якого стала розважальна програма для учнів та їхніх батьків.
  Діти продемонстрували поетичні здібності, читаючи авторські вірші про осінь, сценічну майстерність під час сюжетної пантоміми, розкрили свої таланти в піснях та танцях, працювали в групах разом з батьками, показавши впевненість, ерудицію, креативне мислення. А найбільш жвавим, веселим став конкурс на виявлення смакових здібностей, коли діти розпізнавали фрукти та овочі з заплющеними очима. І найціннішим було те, що у грі діти та батьки працювали, взаємодіючи , радіючи успіхам один одного. Своїми барвистими вбраннями та елегантністю зачарували всіх присутніх дівчатка під час осіннього дефіле.
  Цікавою була виставка малюнків, аплікацій, сімейних виробів з природного матеріалу. Кожен учасник мав можливість виявити свої таланти й неперевершену фантазію. Розважальна програма пройшла в колі друзів, батьків, у барвах осені, з квітами та дарами природи, під музичний супровід та відеоролик мальовничої краси осені. Наприкінці свята Осінь пригостила дітей своїми дарами.
  Співпраця та взаємодія з батьками сприяли створенню позитивно-емоційного настрою учасників програми. Всі присутні отримали безліч незабутніх вражень, красивих фотографій на пам'ять про цей чарівний день.


• Осінь – чудова пора. Вона може бути водночас сонячною й похмурою, теплою й холодною, сухою й дощовою. Восени якось стає сумно на душі. Тому хочеться сидіти вдома, пити чай зі смаколиками й дивитися якийсь фільм. Але усе це не стосується учнів нашої школи, які прийшли на свято прощання із золотою порою – Осінній бал.
  Осінній бал увібрав у себе всі найкращі особливості аристократичного та сучасного часу. У залі панувала таємнича, творча атмосфера. На старшокласників чекала цікава програма. А щоб додати азарту, вечір провели у формі змагання, під час якого обрали короля та королеву вечору.
  Закінчився бал святковою дискотекою, під час якої учні отримали максимум задоволення та гарного настрою.


•  ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЛЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ЇЇ СТВОРЕННІ
  Ефективність роботи сучасного закладу освіти вимірюється не лише якістю освіти, але й безпекою учнів, захищеністю вчителів. Тому невипадково однією зі складових Нової української школи є безпечне освітнє середовище. По-різному виділяючи структурні компоненти освітнього середовища, більшість науковців основною називають його психологічну складову. Її показником є характер спілкування суб’єктів освітнього процесу, що забезпечує можливості задоволення і розвитку потреб особистості у відчутті безпеки, збереженні і покращенні самооцінки, у визнанні, формуванні позитивної Я-концепції, у самоактуалізації.
 Зазначеній тематиці був присвячений науково-практичний семінар «Роль практичного психолога у створенні безпечного освітнього середовища», проведений 7 листопада 2019 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, в якому активну участь прийняла практичний психолог нашого закладу Лілія ХОЛЯВКО.
 Завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина МАРУХИНА інформувала учасників щодо результатів регіонального дослідження проблеми насильства та жорстокості в закладах загальної середньої освіти області та наголосила на необхідності переформатування профілактичної роботи спеціаліста психологічної служби із цього напрямку.
  Під час інтерактивної взаємодії, під модеруванням методиста навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної Анни РАСТРОСТА, практичні психологи інтернатних закладів визначили поняття «безпечне освітнє середовище», критерії безпеки освітнього середовища, фактори, що негативно впливають на психологічну безпеку дитини в умовах закладу. Обговорили психологічні умови прийняття позиції ненасильства та шляхи побудови психологічно безпечного закладу освіти.


• XIX РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
  Учні нашого закладу долучились до Всеукраїнського диктанту єдності, який цього року проведено напередодні Дня української писемности та мови. Цей захід єднає всіх українців світу, спонукає молоде покоління і дорослих удосконалювати свої знання з рідної мови, бути в курсі змін сучасного правопису.


• Зустріч з головним спеціалістом Путивльського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги А.Ю. Кравченко цього року стала приємною й трохи несподіваною: замість традиційної лекції учням 9 класу була запропонована настільна правова гра «Важниця».
  Гра виявилась захоплюючою та корисною. Виконуючі різні за характером та рівнем складності завдання, діти знаходили рішення багатьох життєвих ситуацій, що входять у правове поле та які, майже кожен день трапляються з громадянами. Гра дала змогу підвищити рівень правової освіти дев’ятикласників, отримати нові знання з українського законодавства в атмосфері довіри та позитиву.
  Учні-гравці були приємно вражені правовими запитаннями та охоче, а головне, правильно й змістовно відповідали на них.


Творчі моменти вихованців гуртка "Арт-дизайн". Творчі моменти вихованців гуртка "Арт-дизайн".​Творчі моменти вихованців гуртка "Арт


• В рамках проведення психолого-педагогічного консиліуму в закладі були обговорені питання психологічної готовності учнів до навчання та адаптації до нових умов навчання та виховання.


• 29 жовтня у закладі пройшов черговий теоретико-практичний форум освітніх ідей та інновацій, на якому були розглянуті актуальні питання використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, інноваційних форм і методів роботи в освітньому процесі.
  Програма форуму складалась з пʼяти модулів, під час яких були розглянуті актуальні питання з досвіду роботи наших педагогів:
- використання методу емпатії на уроках;
- ментальні карти як інноваційний спосіб організації інформації;
- ігрова діяльність як основна форма вияву активності дитини у Новій українській школі;
- створення тестових завдань за допомогою Microsoft® Office Excel;
- педагогіка партнерства: запобігання ескалації та розв’язання конфліктів у системі «педагог-здобувач освіти».


• В рамках Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі передбачено проведення серед творчої молоді, школярів та студентів Міжнародного конкурсу малюнка ”Футуристичні дерзання”. Мета конкурсу полягає в популяризації художньої спадщини видатних футуристів та близьких до футуризму авангардистів Велімира Хлєбникова, Давида Бурлюка, Казимира Малевича, Василя Єрмилова, Михайля Семенка, Леоніда Чернова, Ренкіті Хірато, Кьодзіро Хагівари та інших серед учнівської й студентської молоді, у виявленні та підтримці талановитих дітей, у сприянні творчому розвитку і підвищенню професійної майстерності учасників, в обміні творчими здобутками, розширенні міжнародних культурних зв’язків, сприянні інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору.
  Конкурс спрямований на зміцнення дружніх відносин і посилення культурного обміну між українською, європейською та японською молоддю.
 Приємно, що організатори конкурсу високо оцінили креативність, оригінальність, творчість, ноу-хау робіт наших учнів на основі надісланих фотокопій та запросили оригінали окремих робіт для участі в заключному очному етапі конурсу. Сподіваємось на перемогу!• Шкільні коридори освітнього закладу наповнилися ніжним квітковим ароматом, який ще не раз буде кружляти у стінах рідної школи. Дитяча творчість заполонила все навколо.
 Традиційно в жовтні відбувся конкурс серед учнів 1-9 класів «Роби прекрасне своїми руками». Завдання стояло непросте – з природнього осіннього матеріалу діти мали виготовити цікаві, яскраві та оригінальні роботи. Корисними ідеями та порадами вихованцям допомагали батьки, вчителі та вихователі. Із природного матеріалу, яким багата осінь: листки, каштани, жолуді, калина, крупи та гарбузи – діти виготовили цікаві композиції та багряні букети. Результатом спільних зусиль стали чудові роботи, від яких віяло теплом та дитячою фантазією.
  Хоча вироби і відрізнялись між собою, але об’єднувало їх одне – бажання щось зробити, показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність.


• Вибір професії – це вибір життєвого шляху, який здійснюється в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства взагалі.
  24 жовтня з учнями 7 класу спеціалістом Путивльської районної філії Сумського обласного центру зайнятості Медведчук В.В. проведено бесіду «Моє майбутнє в моїх руках». Фахівець служби зайнятості ознайомила семикласників з розмаїттям професій, потребами ринку праці та основними кроками правильного вибору майбутнього.
  Учні, окрім корисної інформації, отримали безліч позитивних емоцій.


•  КНИГИ, ЩО ВСЕ ЗНАЮТЬ
  «Книги, що все знають» – саме така тема уроку позакласного читання в 4 класі. Це не просто урок, а бібліотечний. Тому і пройшов він в оновленій медіатеці нашої школи.
  Хазяйка медіатеки – Ніна Павлівна. Вона познайомила дітей довідковою літературою: словниками, довідниками, енциклопедіями. А їх виявилось дуже багато різних видів: про тваринний світ, про домашніх улюбленців, про рослинний світ, про підводний світ, про космос, про винаходи людства та ін. Ніна Павлівна не просто розповіла дітям про науково-пізнавальну літературу, а ще й дала їм можливість роздивитись книги та прочитати те, що їх зацікавило. Вона зазначила, що, навіть, якщо про щось не дізнались з енциклопедії, можна пошукати інформацію в мережі Інтернет. Допоможуть в цьому сучасні планшети, якими оснащена шкільна медіатека.
  Урок пройшов в затишній, наче домашній, атмосфері. Кожна дитина знайшла для себе найзручніше місце для читання: хтось вмостився на м’яких диванчиках, хтось на пуфиках, а більш серйозні діти розмістились за столиками. Із задоволенням роздивлялись книги, обговорювали цікаве і невідоме для себе, висловлювали і свої думки з приводу прочитаної інформації. Всі залишились дуже задоволеними та вдячними Ніні Павлівні за надану можливість попрацювати з науково-пізнавальною літературою не за партами, а саме в медіатеці.


• З метою вшанування мужності та героїзму захисників України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у дітей, у закладі було проведено ряд заходів, присвячених Дню захисника України.
 Учні 1-9 класів взяли участь у фестивалі дитячої творчості «Вітаємо своїх захисників», під час якого малювали постери у подарунок військовослужбовцям.
  10 жовтня відбулася зустріч з учасником АТО - Інспектором сектору кадрового забезпечення Путивльського відділення поліції Анякіним М.М. З великим зацікавленням та занепокоєнням школярі слухали розповідь українського воїна. В кінці зустрічі учні висловили подяку за мирне небо над головою та відвагу і самопожертву у боях за цілісність та незалежність нашої держави, а також у знак вдячності подарували малюнок і оберіг.
  До святкування долучилися і молодші школярі, які змагалися у спортивному конкурсі «Старти надії».
  Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу!


• Традиційно в другу неділю жовтня, яка припадає в цьому році на 13 жовтня відзначається День художника України. У закладі протягом тижня до свята пройшли цікаві творчі заходи, майстер-класи, малюнки з натури на подвір’ї, які захопили юних майстрів олівця і пензля та надихнули на створення вишуканих живописних малюнків не тільки на папері, а навіть на осінніх листочках дерев. Адже образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи учнів будять прагнення до прекрасного, спонукають до духовного розвитку і задоволення.


• Дуже весело та цікаво пройшов тиждень "Осені" для учнів 1 класу. Цілий тиждень вони, граючись, виконували різноманітні завдання. Вивчили назви осінніх місяців, ознаки осені, малювали малюнки, ознайомилися з народними прислівʼями та приказками про осінь, відгадували загадки про осінь та гралися в дидактичну гру "Збери урожай". Приготували подарунки з паперу до осіннього свята – Дня Вчителя. А наприкінці тижня виготовили "Лепбук - Осінь".


• Знову до закладу завітали наші друзі – представники фонду «КУСУМ» з відчутною благодійною допомогою для створення комфортного, затишного, освітньо-інформаційного простору шкільної медіатеки. Подаровані раніше різнокольорові, яскраві книжкові шафи, полички, столи були доповнені красивими диванчиками, стільцями, кріслами-пуфами.
  Щиро дякуємо засновника БО «Благодійний фонд «КУСУМ» РАДЖИВА ГУПТУ, який дарує не просто матеріальні цінності, а дарує радість і надію, віддає частинку себе дітям, проявляє повсякденне піклування і увагу.


• ВІЙСЬКОВА ГРА НА МІСЦЕВОСТІ "ЕСТАФЕТА МУЖНОСТІ"
  З метою вшанування військових традицій і звичаїв, сприяння зміцненню патріотичного духу вихованців, а також формування в них здорового способу життя у закладі було проведено військову гру на місцевості «Естафета мужності» за участі представників Путивльського військово-патріотичного клубу «Партизан».
  У грі взяли участь учні 6-9 класів. На кожну команду чекала досить цікава програма: проходження лабіринту, лазіння по жердині за допомогою рук і ніг, не торкаючись землі, фізична підготовка, стрільба зі пейнтбольних маркерів, проходження «вогняного» коридору у протигазах. Цікавинкою гри став етап, під час якого учасникам необхідно було подолати пост диверсантів, а також вступити з ними у нерівний бій.
  Під час проходження кожного із етапів учасники продемонстрували згуртованість, витривалість, спортивну підготовку та командний дух.


• 3 жовтня наші вихованці завітали до відділення ветеринарної медицини Путивльського коледжу СНАУ, аби долучитися до заходів, присвячених Всесвітньому дню захисту тварин.


• За ініціативи Благодійного Фонду «Happy Paw», підтримки Міністерства освіти і науки України 2 жовтня заклад долучився до проведення Всеукраїнських уроків доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», які приурочені до Всесвітнього дня тварин.
 Під час проведення уроків, здобувачі освіти мали можливість ознайомитись із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.


АРХІВ НОВИН ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2019
АРХІВ НОВИН ЗА СЕРПЕНЬ 2019

АРХІВ НОВИН ПУТИВЛЬСЬКОЇ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ