Головна Про школу Адміністрація Контингент Педколектив Гімн Наш край Досягнення Публічна інформація
Майбутнє дитини починається тут!                           Згуртованість всіх і унікальність кожного!                           Наполегливість у навчанні, єдність у дружбі, творчість у всьому!                           Впевненість у собі, впевненість у своїх можливостях!                           Переможний старт для подальшої соціалізації!
Cайт комунального закладу Сумської обласної ради -
Путивльська спеціалізована мистецька школа-інтернат

Наша адреса:
41500, УКРАЇНА, СУМСЬКА ОБЛАСТЬ, м.ПУТИВЛЬ, вул.КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА, 53
E-mail: intern-putivl@ukr.net; тел(факс): (05442)54374


НОВИНИ 2019-2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУЛИСТОПАД-ГРУДЕНЬ

Квест "Мистецький дивограй"

Арт-пікнік "Мистецький дивограй"

Осіння фотосесія головних уборів та зачісок


• Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям та патріотизм. Юні чарівні вихованки закладу охоче долучились до Всеукраїнського флешмобу «Зроби фото з хусткою», що проходить у соцмережах з хештегом #УкраїнськаХустка.


• Кожна дитина — це цілий світ. І тільки сила мистецтва дає нам змогу пізнати ці світи.
 В останній тиждень осені, під час ток-шоу «У центрі Всесвіту – дитина» учні 5-9 класів демонстрували свої творчі здібності. Школярі та педагоги говорили про юні обдарування, з’ясовували чи кожна дитина талановита. Спілкуючись в дружньому колі, вихованці визначили, що саме необхідно для розвитку власних здібностей, талантів та, звичайно, показали деякі з них. Присутні раділи успіхам дітлахів, які співали, грали на фортепіано, танцювали, розповідали вірші та демонстрували цікаві вироби, виготовлені власноруч.
 Такі заходи в нашій школі – це можливість ще раз порадіти, поговорити про творчі досягнення і просто відпочити.


• НАШІ ЧАРІВНІ МАЙСТРИНІ СВОЄЇ СПРАВИ – ПЕРЕМОЖНИЦІ ФІНАЛЬНОГО ЕТАПУ ЗОНАЛЬНОГО ТУРУ КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ-2020"
  "Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель" (Л.Толстой).
  Свою досконалість продемонстрували наші колеги у фінальному етапі першого (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» , що проходив з 21.11. по 23.11.2019 р. у Путивльському та Глухівському районах.
  ВІТАЄМО!!! ВИ НАЙКРАЩІ!!!


• 22 листопада вихованці закладу прийняли участь в районному круглому столі «НАША ГІДНІСТЬ І ЧЕСТЬ – УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА», який відбувся на базі центральної бібліотеки м. Путивль.
 В ході заходу школярі поглибили свої знання з історії виникнення свята, згадали події 2013 - 2014 років. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв Небесної Сотні, учасників АТО, які віддали свої життя за те, щоб змінити хід історії нашої держави й дати українській нації шанс на гідне майбутнє.
 Захід показав наскільки важливим є почуття єдності й цілісності України, особистої відповідальності за долю держави, готовності кожного стати на захист інтересів країни. Про це необхідно говорити з дітьми, щоб виховати свідоме покоління.


• Цікавим, корисним, напруженим та результативним став сьогоднішній день для окремих педагогічних працівників нашого закладу, які взяли участь у першому (зональному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020», що проходив у Путивльському та Глухівському районах:
- Денисенко Олесі Юріївни – у номінації «Образотворче мистецтво»;
- Жеби Лариси Іванівни – у номінації «Образотворче мистецтво»;
- Кооптіної Ірини Анатоліївни – у номінації «Історія»;
- Самохіної Наталії Анатоліївни – у номінації «Зарубіжна література»;
- Тверітінової Оксани Вікторівни – у номінації «Початкова освіта».
 Учасниками конкурсу стали найкращі вчителі з Путивльського, Глухівського, Роменського, Конотопського районів та Новослобідської об`єднаної територіальної громади.
  За результатами першого етапу першого (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» абсолютними переможцями стали педагоги нашого закладу:
- Денисенко Олеся Юріївна, учитель предметів художнього профілю – І місце;
- Самохіна Наталія Анатоліївна, учитель зарубіжної літератури – І місце;
- Тверітінова Оксана Вікторівна, учитель початкових класів – І місце.
 Вітаємо наших переможців, Ви найкращі! Бажаємо натхнення і успіхів у подальших конкурсних випробуваннях!


• Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації.
  В рамках Тижня безпеки дорожнього руху учні закладу завітали до Путивльського відділення поліції. Начальник сектору реагування патрульної поліції капітан Кардашов Д.В. розповів дітям про правила дорожнього руху та необхідність дотримання особистої безпеки на вулиці. Учні мали змогу роздивитись амуніцію та спецзасоби, які допомагають полісменам, оглянути службові автомобілі, а також машини, що потрапили в ДТП. Наприкінці зустрічі на школярів очікувало найцікавіше – фотографування у службових поліцейських автомобілях та примірка бронежилетів, де кожен мав змогу на декілька хвилин відчути себе справжнім поліцейським.
  Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку необхідно продовжувати й надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.


• Здоров’я – це дар. Його треба берегти, шанувати, не витрачати, збагачувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем.
  З метою формування навичок здорового способу життя в закладі проведено квест «Здоровим бути модно». У заході взяли участь учні 5-9 класів. На кожну команду чекало 7 станцій з випробуваннями, після проходження яких вони отримували корисні овочі та фрукти. Етапи гри учні долали ланцюжком, що сприяло згуртуванню дитячого колективу. Виконавши всі завдання, команди зібрали кошики здорової й корисної їжі, яку передали до їдальні. Школярі усвідомили, що майбутнє кожного, як і держави вцілому – за здоровим поколінням, бо фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь іншим людям.
  Діти отримали безліч яскравих емоцій, позитивний настрій та зрозуміли, що саме здоров’я є тим чарівним ключем, що відкриває двері великих можливостей та мрій.


• У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей у закладі було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ під гаслом "Толерантність - дорога до миру та співпраці".
  Упродовж тижня робота педагогів була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, повагу до інших людей, їхніх думок, а також підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу.
 План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Кожен день був оригінальним та не схожим на інші:
  • понеділок - «День толерантності»;
  • вівторок - «День гарного настрою»;
  • середа - «День відкритості та тактовності»;
  • четвер - «День взаєморозуміння»;
  • п’ятниця - «День ввічливості».
  Проведені заходи дали можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ!


• Осінь – особлива чудова пора року. Милування красою природи восени, її дарами надихає багатьох письменників, художників, музикантів, дарує особливий настрій дорослим і дітям.
  Краса рідного краю зачарувала, збентежила й учнів 2 класу. Протягом жовтня діти працювали над мистецьким проєктом «Осінь надихає…», кінцевим результатом якого стала розважальна програма для учнів та їхніх батьків.
  Діти продемонстрували поетичні здібності, читаючи авторські вірші про осінь, сценічну майстерність під час сюжетної пантоміми, розкрили свої таланти в піснях та танцях, працювали в групах разом з батьками, показавши впевненість, ерудицію, креативне мислення. А найбільш жвавим, веселим став конкурс на виявлення смакових здібностей, коли діти розпізнавали фрукти та овочі з заплющеними очима. І найціннішим було те, що у грі діти та батьки працювали, взаємодіючи , радіючи успіхам один одного. Своїми барвистими вбраннями та елегантністю зачарували всіх присутніх дівчатка під час осіннього дефіле.
  Цікавою була виставка малюнків, аплікацій, сімейних виробів з природного матеріалу. Кожен учасник мав можливість виявити свої таланти й неперевершену фантазію. Розважальна програма пройшла в колі друзів, батьків, у барвах осені, з квітами та дарами природи, під музичний супровід та відеоролик мальовничої краси осені. Наприкінці свята Осінь пригостила дітей своїми дарами.
  Співпраця та взаємодія з батьками сприяли створенню позитивно-емоційного настрою учасників програми. Всі присутні отримали безліч незабутніх вражень, красивих фотографій на пам'ять про цей чарівний день.


• Осінь – чудова пора. Вона може бути водночас сонячною й похмурою, теплою й холодною, сухою й дощовою. Восени якось стає сумно на душі. Тому хочеться сидіти вдома, пити чай зі смаколиками й дивитися якийсь фільм. Але усе це не стосується учнів нашої школи, які прийшли на свято прощання із золотою порою – Осінній бал.
  Осінній бал увібрав у себе всі найкращі особливості аристократичного та сучасного часу. У залі панувала таємнича, творча атмосфера. На старшокласників чекала цікава програма. А щоб додати азарту, вечір провели у формі змагання, під час якого обрали короля та королеву вечору.
  Закінчився бал святковою дискотекою, під час якої учні отримали максимум задоволення та гарного настрою.


•  ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЛЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ЇЇ СТВОРЕННІ
  Ефективність роботи сучасного закладу освіти вимірюється не лише якістю освіти, але й безпекою учнів, захищеністю вчителів. Тому невипадково однією зі складових Нової української школи є безпечне освітнє середовище. По-різному виділяючи структурні компоненти освітнього середовища, більшість науковців основною називають його психологічну складову. Її показником є характер спілкування суб’єктів освітнього процесу, що забезпечує можливості задоволення і розвитку потреб особистості у відчутті безпеки, збереженні і покращенні самооцінки, у визнанні, формуванні позитивної Я-концепції, у самоактуалізації.
 Зазначеній тематиці був присвячений науково-практичний семінар «Роль практичного психолога у створенні безпечного освітнього середовища», проведений 7 листопада 2019 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, в якому активну участь прийняла практичний психолог нашого закладу Лілія ХОЛЯВКО.
 Завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина МАРУХИНА інформувала учасників щодо результатів регіонального дослідження проблеми насильства та жорстокості в закладах загальної середньої освіти області та наголосила на необхідності переформатування профілактичної роботи спеціаліста психологічної служби із цього напрямку.
  Під час інтерактивної взаємодії, під модеруванням методиста навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної Анни РАСТРОСТА, практичні психологи інтернатних закладів визначили поняття «безпечне освітнє середовище», критерії безпеки освітнього середовища, фактори, що негативно впливають на психологічну безпеку дитини в умовах закладу. Обговорили психологічні умови прийняття позиції ненасильства та шляхи побудови психологічно безпечного закладу освіти.


• XIX РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
  Учні нашого закладу долучились до Всеукраїнського диктанту єдності, який цього року проведено напередодні Дня української писемности та мови. Цей захід єднає всіх українців світу, спонукає молоде покоління і дорослих удосконалювати свої знання з рідної мови, бути в курсі змін сучасного правопису.


• Зустріч з головним спеціалістом Путивльського бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги А.Ю. Кравченко цього року стала приємною й трохи несподіваною: замість традиційної лекції учням 9 класу була запропонована настільна правова гра «Важниця».
  Гра виявилась захоплюючою та корисною. Виконуючі різні за характером та рівнем складності завдання, діти знаходили рішення багатьох життєвих ситуацій, що входять у правове поле та які, майже кожен день трапляються з громадянами. Гра дала змогу підвищити рівень правової освіти дев’ятикласників, отримати нові знання з українського законодавства в атмосфері довіри та позитиву.
  Учні-гравці були приємно вражені правовими запитаннями та охоче, а головне, правильно й змістовно відповідали на них.


Творчі моменти вихованців гуртка "Арт-дизайн". Творчі моменти вихованців гуртка "Арт-дизайн".​Творчі моменти вихованців гуртка "Арт


• В рамках проведення психолого-педагогічного консиліуму в закладі були обговорені питання психологічної готовності учнів до навчання та адаптації до нових умов навчання та виховання.


АРХІВ НОВИН ЗА ЖОВТЕНЬ 2019
АРХІВ НОВИН ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2019
АРХІВ НОВИН ЗА СЕРПЕНЬ 2019

АРХІВ НОВИН ПУТИВЛЬСЬКОЇ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ